Piva

Piva

Při prvním loku našeho piva musí každý poznat: “To je Švihov,” říká Martijn van der Weerden, náš sládek a zakladatel. Proto u nás nenajdete žádné nudné ležáky, ale osobitá piva, která vás seznámí s pivovarskou tradicí Belgie i Holandska. Nikde jinde neochutnáte Nieuw Licht, oblíbené kořeněné pivo z 19. století. Podařilo se nám rekonstruovat jeho recepturu a dnes ho u nás točíme pod názvem Švihadlo.

Všechna naše piva jsou tradičně svrchně kvašená, od jemných ovocných po těžkotonážní Belgii. Děláme to pro radost a hlavně pro vás, a tak chceme slyšet vaše náměty a připomínky. Možná, že náš příští speciál pojmenujeme na vaši počest.

Naše piva se pyšní značkou regionálního produktu Kraje Blanických rytířů.

Půjčíme vám dvojpípu s chlazením a sudy od objemu 15l a 20l jsou na oslavy ideální.

Půjčovné 250,-Kč / den, 500Kč víkend, záloha 8.000,-Kč. Záloha na sud 1.500,-Kč.

Ilustrační obrázek

Holandské kořeny

Náš sládek dohledal receptury typické pro region, odkud pochází. Tato piva již neochutnáte ani v Holandsku. A proto, že sládkova žena miluje piva ovocná, uvařil pro ní Švihovský grep, pivo, které si vysloužilo doposud největší údiv a pochvaly.

Gerstebier (Švihov ALE 11)

Tradiční staroholandské pivo, které kolem roku 1900 soupeřilo s plzeňským pivním stylem. Původní receptura je velmi podobná výrobě piva typu Kölsch.
typ: Kölsch style (Ale), Plné pivo
EPM 11°
obsah alkoholu 4,6%
IBU 28

Nieuw licht (Švihadlo)

Osvěžující holandská specialita. Při prvním napití ucítíte lehký kořeněný nádech, ve kterém opravdoví znalci rozpoznají zázvor a pomerančovou kůru.  Nieuw licht byl ve své době ohromně populární. Zámořské lodi ho rozvážely do nizozemských kolonií a teď, po sto padesáti letech, ho můžete ochutnat i vy.
typ: Ochucené pivo, Ale, Plné pivo
EPM 11°
obsah alkoholu 4,6%
IBU 30

 

Švihovský grep

V létě osvěží, v zimě pohladí. Je jemné, ale obsah alkoholu je 4,4 %, tak ať vás neskolí.
Grep vznikl živelně a kreativně z jednoho ze staroholandských receptů. Základ byl vyráběn v Holandsku od roku 1840. Stejně jako u původní receptury je Švihovský grep vařen z chmelu a bylin, ale s přidáním grepu.
typ: Ovocné pivo (Ale), Plné pivo
EPM 11°
obsah alkoholu 4,4%
IBU 30

 

Višeň Ale

Lehčí Ale s výrazně višňovou vůní, žádný slaďák, višeň je v chuti jemná.
typ: Ochucené pivo, Ale, Plné pivo
EPM 11°
obsah alkoholu 4,1%
IBU 30

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Belgická stezka

Chceme vám ukázat belgickou pivní tradici v celé šíři. Vaříme čtyři různé druhy piv, od jednoduchých, světlých po chuťově komplexní a tmavá piva.

Witbier (Švihovská pšenice)

Pivo vyniká hustou pěnou, zpravidla kalnou barvou, obilnou příchutí. Pivo je vařeno s příměsí koriandru a pomerančové kůry.
typ: Witbier, Ochucené pivo, Plné pivo
EPM 11°
obsah alkoholu 4,7%
IBU 14

Švihov Belgian Pale Ale

Belgický Pale Ale není vlastně světlým pivem. Narozdíl od Amerického či Britského Pale Ale nemá vysokou hořkost. Náš Belgický Pale Ale je vařený ze čtyř druhů sladu a českého chmelu. Čepujeme ho do typických sklenic tulipánového tvaru.

typ: Belgian Pale Ale, plné pivo, polotmavé
EPM 12°
obsah alkoholu 5,4 %
IBU 24

Švihov Belgian Dubbel

Tmavší pivo, které ve sklenici hraje měděnými tóny. Příznačnou chmelovou hořkost vyvažuje příchuť sladu a jemné karamelové aroma. Označuje se také jako “klášterní pivo”. Za jeho vyladěnou chuť vděčíme trapistickým mnichům.

typ: Belgian Dubbel Ale, silné pivo
EPM 14°
obsah alkoholu 6,8%
IBU 24

Švihov Belgian Tripel

Až ochutnáte tohle pivko, už se vám od nás nebude chtít, a to nejen díky jeho tonáži (9,1 %). Chutí se blíží pivům typu pale ale, je však tmavší a výrazněji se v něm projevuje slad. Původ názvu piva není znám, možná se odvozuje od jeho síly.

typ: Belgian Tripel Ale, silné pivo
EPM 18°
obsah alkoholu 9,1 %
IBU 27

Ilustrační obrázek

Paní Hopsová

Chmelová nealko limonáda výrazně chmelové chuti, konzervována 100% citrónovou šťávou, slazena medem z Podblanicka a třtinovým cukrem. Limonáda je přirozeně bezlepková.

cena: točená 0,5l = 50,-Kč, sklo 0,5l = 60,-Kč;bag in box 5l = 350,-Kč

kegy možné dle domluvy