Náš příběh

Náš příběh

To místo nás vzalo za srdce. Namísto rozpadlého statku jsme viděli pivovar s penzionem, vlastní chmelnicí a zahradou. Do přátelských rozhovorů na dvoře zaznívalo cinkání půllitrů a ze sadu dětský smích…

V roce 2018 jsme statek v Němčicích koupili a pustili se do jeho zvelebování. Chtěli jsme vytvořit místo, kam se budete vracet za dobrým pivem, poctivou kuchyní a domácí pohodou. Místo, kde děti uvidí, odkud pochází jídlo, které mají na talíři.

Na jaře 2019 začal dědeček Tomáš s budováním pivovaru. Nazvali jsme ho podle blízké vodní nádrže Rodinný pivovar Švihov. Holandský dědeček Gerard se vrhnul na pěstování hub na mlátě, přidala se kamarádka Evča s myšlenkou vést farmářský obchod, pořádat trhy a dožínky. Kolem pivovárku začala vznikat “širší rodina”.

Na podzim jsme otevřeli pohostinství a pivní klub, který má stálou nabídku belgických a holandských piv typu ale a speciálů. Naším vlajkovým pivem je Švihadlo, připravované podle holandské receptury z 19. století. Rozpoznáte v něm jemnou příchuť zázvoru a bylin.

S jarem 2020 jsme přivítali první hosty v našem penzionu. Ustlali jsme jim v ručně šitých peřinách provoněných levandulí. Na zahradě právě kvetly šeříky, z kuchyně se linula vůně kávy a croissantů, čerstvě napečených ke snídani.

Všechno, co u nás ochutnáte, má svůj příběh a my vám ho rádi povíme. Zastavte se na kus řeči o pivě i o životě. Zůstaňte klidně na pár dní. Přijeďte k nám vyčistit si hlavu a umazat si s dětmi ruce v záhoně.

Život máte jen jeden, tak ho neprošvihněte.

Ilustrační obrázek

Naše piva a chmelová limonáda obdrželi regionální značku Kraje Blanických rytířů.

Ilustrační obrázek

V červnu 2020 jsme se stali součástí putovní výstavy Kreativní Střední Čechy. Putovat bude dvě léta.

Ilustrační obrázek

Dobré zprávy se po regionu šíří rychle. Brzy otevíráme. Čtěte článek na serveru KBR zde.

Ilustrační obrázek

Četli jste 14.4.2020 MF Dnes přílohu OnaDnes?:-)

Ilustrační obrázek

Ještě jsme ani neotevřeli a náš příběh je naším předvojem. Čtěte na Ženy.cz

Ilustrační obrázek

Mediální okénko. Čtěte náš příběh na Podnikavé ženě.

Ilustrační obrázek

Historicky první zmínka v médiích. Deník Právo, 29.5.2019.

Náš příběh si poslechněte naživo u nás u piva nebo tady a teď.

Zajímá Vás naše prezentace našeho pivovaru na Fóru cestovního ruchu 26.11.2019. Klikněte zde.

Ilustrační obrázek