Náš příběh

Náš příběh

To místo nás vzalo za srdce. Namísto rozpadlého statku jsme viděli pivovar s penzionem, vlastní chmelnicí a zahradou. Do přátelských rozhovorů na dvoře zaznívalo cinkání půllitrů a ze sadu dětský smích…

V roce 2018 jsme statek v Němčicích koupili a pustili se do jeho zvelebování. Chtěli jsme vytvořit místo, kam se budete vracet za dobrým pivem, poctivou kuchyní a domácí pohodou. Místo, kde děti uvidí, odkud pochází jídlo, které mají na talíři.

Na jaře 2019 začal dědeček Tomáš s budováním pivovaru. Nazvali jsme ho podle blízké vodní nádrže Rodinný pivovar Švihov. Holandský dědeček Gerard se vrhnul na pěstování bylin a superovoce, přidala se kamarádka Evča s myšlenkou vést farmářský obchod, pořádat trhy a dožínky. Kolem pivovárku začala vznikat “širší rodina”.

Na podzim 2020 jsme otevřeli pohostinství a pivní klub, který má stálou nabídku belgických a holandských piv typu Ale a speciálů. Naším vlajkovým pivem je Švihadlo, připravované podle holandské receptury z 19. století. Rozpoznáte v něm jemnou příchuť zázvoru a bylin.

Od podzimu také přivítáme první hosty ve dvou apartmánech. Ustleme jsme jim v nadýchaných peřinách provoněných levandulí. Na zahradě právě pokvetou šeříky, z kuchyně poline vůně kávy a croissantů, čerstvě napečených ke snídani.

Všechno, co u nás ochutnáte, má svůj příběh a my vám ho rádi povíme. Zastavte se na kus řeči o pivě i o životě. Zůstaňte klidně na pár dní. Přijeďte k nám vyčistit si hlavu a umazat si s dětmi ruce v záhoně.

Život máte jen jeden, tak ho neprošvihněte.

Ilustrační obrázek

Bože to je drama! Kupec zmizel, jedeme dál, na 150%. Noví sládci, nový tým, jen Anna zůstává, Lucka v pivovaru a Martijn dohlíží na piva a technologii.

Čtěte na Idnes 8.2.2023

Ilustrační obrázek

Tohle byla legrace. Už jste zkoušeli připravit hořčici z našeho Švihadla?

Sledujte návod na TV Nova v Rady Ptáka Loskutáka.

Ilustrační obrázek

Byly to tuhé časy. Ale jsme tu, vaříme a hledáme nového majitele, který bude mít prostředky na to, posunout pivovar tam, kam jej sami nepozvedneme.

Čtěte Idnes zde.

Ilustrační obrázek

Za poslední dobu jsme se úplně svlékli z kůže. Teď už o nás víte všechno:-).

Forbes, 9.9.2021

Ilustrační obrázek

Jednoho červencového dopoledne přijel Marek Šálek z Reportér magazínu a hodiny jsme si povídali. Když někomu náš příběh vyprávím, zase se ujistím, že mi to všechno dává smysl, jakkoliv je to náročné.

Článek si přečtěte na webu nebo v tištěné podobě v srpnovém čísle.

Ilustrační obrázek

Zastavil se Lukáš Hejlík a všechno jsme zgruntu probrali na mikrofon. Poslechněte si podcast na https://soundcloud.com/astromapaukeejlka111/084-pivovar-svihov-anna-van-der-weerden

Ilustrační obrázek

Jak se točil Autosalon Tv Prima Cool u nás pivovaru..koukněte na záznam z 30.6.2021, minuta 28 a dále. A obrovské díky Pepovi Vrtalovi a klukům z Pivo Jinak.

Ilustrační obrázek

Hloubkový článek Katky Kmínkové ve Zručských novinách, bžezen 2021.

Ilustrační obrázek

Naše piva získala ocenění nejlepší pivní sortiment roku 2020 a paní sládková je objevem roku 2020. Ceremonie se letos kvůli covidu nekoná, ale více se dočtete v časopisu Pivo, Bier & Ale z ledna 2021.

Ilustrační obrázek

O vlivu pandemie a její druhé vlny jsme si povídali s Filipem Neradem, autorem knihy Pivní království Belgie. Poslechnout si reportáž můžete na Českém rozhlasu v pořadu Evropa Plus a přečíst na iRozhlasu.

Ilustrační obrázek

Poslechněte si aktuality a náš příběh na Českém rozhlasu – Regiony. Reportáž je datována 25.9.2020.

Ilustrační obrázek

Naše piva a chmelová limonáda obdrželi regionální značku Kraje Blanických rytířů.

Ilustrační obrázek

V červnu 2020 jsme se stali součástí putovní výstavy Kreativní Střední Čechy. Putovat bude dvě léta.

Ilustrační obrázek

Dobré zprávy se po regionu šíří rychle. Brzy otevíráme. Čtěte článek na serveru KBR zde.

Ilustrační obrázek

Četli jste 14.4.2020 MF Dnes přílohu OnaDnes?:-)

Ilustrační obrázek

Ještě jsme ani neotevřeli a náš příběh je naším předvojem. Čtěte na Ženy.cz

Ilustrační obrázek

Mediální okénko. Čtěte náš příběh na Podnikavé ženě.

Ilustrační obrázek

Historicky první zmínka v médiích. Deník Právo, 29.5.2019.

Video z návštěvy z Asociace Regionálních značek, když jsme navařili první várku 19.7.2020. Klikněte zde.

Náš příběh si poslechněte naživo u nás u piva nebo tady a teď.

Zajímá Vás naše prezentace našeho pivovaru na Fóru cestovního ruchu 26.11.2019. Klikněte zde.

Ilustrační obrázek